Metsähistorian Seuran vuosikokous siirretään

Koronaviruksen leviämisen estämiseksi Metsähistorian Seuran hallitus on päättänyt, että 1.4. koolle kutsuttu seuran vuosikokous siirretään pidettäväksi ajankohtana, joka taas mahdollistaa turvallisen kokouksen pitämisen. Ajankohta päätetään, kun tilanne sen sallii.

Hallitus valmistelee toimintaa ja tapahtumia, kuten sen tehtäviin kuuluu. Asioita, jotka edellyttävät jäsenkokouksen päätöksiä rahojen käytöstä muuten kuin juoksevien asioiden hoitoon, ei panna toimeen tai alulle. Seuran retkeily on toimintasuunnitelmaluonnoksessa merkitty syyskuun lopulle ja sitä valmistellaan. Sitä ennen ei muita yhteisiä kokoontumisia ole suunniteltukaan.

Toivomme kaikesta huolimatta hyvää kevättä. Pidetään huoli itsestämme ja toisistamme.

Metsähistorian Seuran hallitus